Четвер, 06.05.2021, 5:43:24
Маківський комунальний заклад освіти
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Погода с.Петівське
Погода с. Маківка
Міні-чат
200
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

«Національне виховання забезпечує кожній нації найширшу демократизацію освіти, коли її творчі сили не будуть покалічені, а значить, дадуть нові оригінальні, самобутні скарби задля все людного поступу: воно через пошану до свого народу виховує в дітях пошану до інших народів…»

 Софія Русова

« Патріотичне виховання - це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.»

 В.Сухомлинський

ПАТРІОТИЗМ – це, образно кажучи, сплав почуття й думки, осягнення святині – Батьківщини - не тільки розумом, а й передусім серцем.

ПАТРІОТИЗМ починається з любові до людини.

ПАТРІОТИЗМ починається з колиски.

 В.Сухомлинський

Національно - патріотичне виховання у сучасній школі

 Кожне нове покоління людей живе і розвивається у певному національному середовищі, життя якого залежить від особливостей державного устрою країни. Дитина від народження перебуває під впливом як соціально-економічних умов, так і національної специфіки: побутового життя, культури, народних звичаїв, традицій. Вона переймає від дорослих багатство рідної мови, відчуття прихильності та симпатії до духовності свого народу, поступово призвичаюється до усталених морально-правових норм. Усе це веде до появи у неї особливих рис національної психології – ментальності, які стають підґрунтям для виховання громадянина-патріота.

 Громадянська позиція свідомого українця має полягати в активному обстоюванні традиційних для нашого менталітету чеснот: любові до рідної землі, товариськості, розумної достатності, цінності родинного життя, духовності повсякденного буття, уважного ставлення до людей.

 Проблема патріотичного виховання виникла давно. В основі її вирішення є відродження національної культури, фундаментом якої являються усталені народні традиції та звичаї, що вироблені народом впродовж усього історико-культурного розвитку.

 Патріотизм як основа сучасного виховання дітей включає в себе формування національної свідомості та самосвідомості, тобто виховання любові до рідної землі, до свого народу, готовності до праці в ім'я України, освоєння національних цінностей (мови, території, культури), відчуття своєї причетності до розбудови національної державності, формування почуття гідності й гордості за свою Батьківщину. Саме плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.

 Система роботи школи з національно-патріотичного виховання учнів

 Патріотизм (від грецького “патріс”) – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу. Але в умовах українських реалій, коли багато речей викликають у суспільстві негативне ставлення, виховувати справжніх патріотів дуже складно. Чи є сьогодні альтернатива патріотизму? Мабуть, ні. І якщо в суспільстві буде панувати нігілізм, нехтування долею рідної країни, це призведе до бездержавності і ще гіршого життя...

 Для педагогічного колективу нашої школи патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним, тому у цьому навчальному році проблемною темою виховної роботи вибрана тема «Національно-патріотичне виховання як основа формування духовно - морального світогляду учнів». Патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так и під час позакласної роботи. Патріотичне виховання - це формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу.

 Національно-патріотичне виховання є гармонійною складовою загального виховного процесу підростаючого покоління. Воно формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

 У 2016/2017 навчальному році національно-патріотичне виховання здійснється за Концепцією національно-патріотичного виховання дітей і молоді. На сучасному етапі розвитку України виникла необхідність переосмислення зробленого та здійснення системних заходів, спрямованих на посилення патріотичного виховання дітей та молоді. Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення. Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.

Мата національного виховання конкретизується через систему виховних завдань, що є загальними не тільки для школи, а й для всього суспільства вцілому:

забезпечення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;

відхід від уніфікації в процесі виховання, від орієнтації на “усередненого” вихованця;

формування національної свідомості і людської гідності, любові до рідної землі, родини, свого народу, бажання працювати задля розквіту держави, готовності її захищати;

виховання правової культури: поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки, знання та дотримання законів;

забезпечення духовної єдності поколінь, виховання поваги до батьків, старших, культури та історії рідного народу;

формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови;

виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування нею власної світоглядної позиції;

утвердження принципів загальнолюдської моралі: правди, справедливості, милосердя, патріотизму, доброти та інших доброчинностей;

культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, індивідуальної свободи, глибокого зв'язку з природою, толерантності, поваги до жінки, любові до рідної землі;

формування почуття господаря й господарської відповідальності, підприємливості та ініціативи, підготовка дітей до життя в умовах ринкових відносин;

забезпечення повноцінного розвитку дітей і молоді, охорона й зміцнення їх фізичного, психічного та духовного здоров'я;

формування соціальної активності та відповідальності особистості через включення вихованців у процес державотворення, реформування суспільних стосунків;

забезпечення високої художньо-естетичної культури, розвиток естетичних потреб і почуттів;

вироблення екологічної культури людини, розуміння необхідності гармонії її відносин з природою;

прищеплення глибокого усвідомлення взаємозв'язку між ідеями індивідуальної свободи, правами людини та її громадянською відповідальністю;

спонукання вихованців до активної протидії проявам аморальності, правопорушенням, бездуховності, антигромадській діяльності.

У школі оформлено куточок державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Гімном, Прапором. Такі ж куточки є в кожному класі. Учителі школи постійно виховують в учнів повагу до державних символів, розвивають в них свідомість справжніх громадян і патріотів своєї країни.

 Уже стало традицією розпочинати загальношкільні заходи з виконання Державного Гімну та підняття Державного прапора України . В рамках національно–патріотичного виховання в школі проводяться виховні години, бесіди, темами яких є: відзначення знаменних та пам’ятних дат, ознайомлення з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.

 1 вересня у всіх класах були проведені перші уроки патріотичного спрямування «Україна – це ти , Україна – це я ». Протягом вересня місяця у всіх класах пройшли виховні години «Рідний край, де ми живемо, Україною зовемо».

 До Дня захисника України було проведено акцію «Сувеніри воїнам АТО» Також учні школи неодноразово проводили акцію  «Напиши листа воїну АТО».

Традиційним стало відзначення Дня Захисника України, Дня Збройних Сил України, Дня Соборності, Дня виведення радянських військ із Афганістану, День Перемоги.

 Так, до дня утворення УПА та Дня Захисника України було проведено загальношкільний захід «Можна все на світі вибирати, сину, вибрати не можна тільки Батьківщину». Бібліотекарем школи проведений усний журнал для учнів початкових класів «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків» і виставка дитячого малюнку «Як я буду захищати Батьківщину».

Сприяють вихованню почуття патріотизму, глибокої любові до рідного краю, рідної мови шевченківські літературні свята, які стали традиційними у школі, а також відзначення Дня української писемності та мови. До Дня писемності була проведена тематична лінійка

 До визначних подій в житті країни в школі проходять уроки мужності, години пам'яті, виховні години. До Дня пам’яті жертв голодомору класні керівники початкових класів провели години спілкування «Втрачене дитинство», «Три колоски»; у 5-8 класах проведені виховні години «Скорботна пам'ять поколінь», «Правда про ті роки»;  та бесіди з учнями щодо участі у Всеукраїнській акції «Запали свічку».

Патріотичне виховання здійснюється на уроках  фізичної культури. Патріотичне виховання - це формування патріотичних почуттів, виховання готовності до захисту Батьківщини, воно покликано спонукати до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу. Тому традиційним святом у школі є День фізкультури і спорту, який розпочинається загальношкільною зарядкою, Олімпійським уроком, а потім проходять спортивні змагання і конкурс на найсмачніший козацький куліш. Спортивні свята, змагання спартакіади, футбольні турніри, Олімпійські уроки є не тільки засобом пропаганди здорового способу життя, але й потужним засобом виховання патріотизму й національної свідомості.

З метою посилення ролі родини у процесі національно-патріотичного виховання молоді, підвищення педагогічної культури батьків класними керівниками для батьків різних вікових категорій проведені лекції, диспути на теми: «Родина – найвища цінність на землі», «Народна педагогіка, народна казка у формуванні морально-етичних цінностей у дітей», « Щоб не згасло родинне вогнище», «Сім’я, етика сімейних стосунків», «Мудрість народних прислів'їв і приказок про виховання».


Вхід на сайт
Друзі сайту
Пошук
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Корисні посилання
Copyright MyCorp © 2021
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz