П`ятниця, 24.11.2017, 8:38:55

Головна » 2014 » Грудень » 26 » З новим 2015 роком!
З новим 2015 роком!

Закінчення першого семестру навчального року  співпадає з довгоочікуваними Новорічними  та Різдвяними святами, яких так чекають  і діти, і дорослі, тим більше, що попереду багатообіцяючі зимові канікули. Але жоден семестр у жодній школі не закінчується абияк! Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у  їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками,   звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки.

Діти отримали багато  задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій,  показали свої таланти  під час  виступів, проявили  увагу, спритність.

Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго!

Цікаво знати!

Святкування Нового року в українців поєднує в собі найрадісніші почуття миру, любові і взаєморозуміння.  Це свято в Україні асоціюється з новими починаннями, безліччю подарунків, здійсненням заповітних бажань у новому році. Новий рік має свої корені в глибокій  в старовині.

Традицій святкувати Новий Рік в Україні досить багато, вони змінювалися, як мінялися століття. Більшість з них запозичені з культури західних країн. Пояснюється це приходом християнства на Слов'янську землю і новаторством імператора Петра І, який переніс офіційну  дату святкування Нового року з 13 січня на 1 січня. Від часів слов'янського язичництва до традиції святкування цього дня міцно увійшли ряджені (люди переодягнені в різні костюми і маски), а епоха Петра І принесла новорічну ялинку з іграшками і феєрверки. СРСР, у свою чергу, прищепило своїм народам як символ Нового року - Діда Мороза - українського Санта Клауса або святого Миколая  і його внучку Снігуроньку. Дід Мороз укорінився в  традиції святкувати Новий рік в Україні і зараз є  усіма улюбленим добрим дідусем, від якого щорічно в новорічну ніч чекають подарунки мільйони дітей по всій країні.

До Нового року готуються заздалегідь. Готують святковий стіл, прикрашають іграшками новорічну ялинку. Новий рік - це сімейне свято, тому усі родичі збираються за одним столом проводжають старий рік, бажаючи усім, щоб в старому році залишилося усе погане, а новий рік приніс тільки хороше, і чекають півночі.  Опівночі приходить новий рік і усі поздоровляють один одного з його приходом, а на вулицях міст чутний сміх і видно вогні феєрверків.

Існує ще одна цікава особливість святкування Нового року в Україні, пов'язана вона з тим, що Петро I переніс його дату. Досі 13 січня, як і раніше Новий рік, продовжує відзначатися народом України, але називають його вже Старий Новий рік. Старий Новий рік — це додаткове свято для українського народу. Його святкують хоч і з меншими урочистостями, але з древніми слов'янськими традиціями. Він знаменний тим, що цього дня по древніх традиціях вдень дівчата і хлопці повинні заходити у будинки і щедрувати — переодягатися в різноманітні костюми і маски, співати святкові пісні, бажати хазяям будинку щедрого року. За це хазяї повинні обдаровувати їх подарунками. Цього вечора після вечері необхідно обов'язково зайти до сусідів і вибачитися  за можливу провину один перед одним, щоб Новий рік зустріти у мирі і злагоді.

Переглядів: 133 | Додав: Ykresh | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2014  »