Понеділок, 25.09.2017, 7:42:48

Головна » 2015 » Грудень » 10 » Тиждень права
Тиждень права

Про проведення Всеукраїнського тижня права
Згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 р. № 1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права» у загальноосвітніх навчальних закладах  проводиться Всеукраїнський тиждень права, присвячений  Дню прав людини (10 грудня).

До поняття «права людини» людство прийшло не відразу. Вперше про права особистості заговорили французькі просвітителі Вольтер і Жан Жак Руссо. Пройшло ще майже два сторіччя, перш ніж людство дозріло до прийняття загального кодексу прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини, що проголошує права людини і громадянина. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Декларація не носить обов'язкового характеру. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент з даного питання. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини.
Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Рішення цієї задачі залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації і всіх структур громадянського суспільства.

От і в нашій школі традиційно проводиться Всеукраїнський тиждень правових знань. У цьому році він розпочався у понеділок, 7 грудня. Першими свої знання у галузі прав людини демонстрували учні 7 класу. Вони стали активними учасниками бесіди на тему:«Конституційні права і свободи людини і громадянина»

8 грудня, учні 4 класу провели годину спілкування на тему: «Знай свої права, дитино!»

Наступними показували свої знання з прав людини уже 11 грудня наші ерудовані восьмикласники під час виховної години "Життя людини - найбільший скарб". Учні та учениці приємно вразили своїми знаннями: вони не лише знають, що за День відзначається 10 грудня, але й правильно назвали права, даровані нам Конституцією, та права дітей, які найчастіше порушуються в Україні. Хлопчики та дівчатка ознайомилися з основними положеннями Конвенції ООН про права дитини, з’ясували, чому для дітей було прийнято цей спеціальний документ. А якими слушними були висловлювання учнів з приводу того, чому ж не всі діти можуть повною мірою користуватися своїми правами. Після тренінгу учні вийшли задоволеними: вони тепер не тільки знають, які права в них є, але й куди треба звертатися у разі їх порушення, для захисту себе і своїх друзів.

Дуже цікаво пройшло інтегроване заняття з правової освіти для 2 класу «Великі права маленької дитини»

Дуже вдало пройшов правознавчий захід у 6 класі на тему: «Щасливе дитинство». Учні вдало коментували вислови відомих філософів про права людини і прийшли до висновку, що свобода – не є вседозволеністю, що вона дає право робити все, що не шкодить іншим. Учні пригадали, як зароджувалися і розвивалися права людини з плином часу, а також визначили, якими можуть бути завдання Товариства прав людини, що може діяти в будь-якій школі  Цікаво пройшла правова година спілкування для 8 класу по темі:«Правопорушення»

10 грудня учні 7 класів провели засідання круглого столу на тему «Право на освіту в Україні: відповідність міжнародним стандартам та шляхи реалізації». Ознайомилися з основними положеннями законодавства про освіту; формували навички роботи з документами, аналізували та узагальнювали набуті знаня; виховували розуміння важливості права на освіту, необхідності навчання і належного ставлення до здобуття знань.

Учні 9 класу, під час години спілкування "Наші права і обов'язки", які дійсно гарно знають основні положення Конституції України в галузі прав людини. Використовуючи Розділ ІІ Конституції України, учні та учениці 9 класу правильно розв’язували правові задачі, висловлювали аргументовані твердження на захист своєї позиції з того чи іншого питання. А в деяких випадках узнавали і багато нового, такого, що знадобиться у подальшому житті.

І завершили Тиждень права 11 грудня загальношкільною лінійкою. На якій було підбито підсумки тижя. Учні заслухали виступ учениці 8-го класу Бублик Юлі, яка ще раз нагадала дітям їхні основні права. А також виступив дільничий інспектор Бабак Василь Володимирович, який нагадав про відповідальність дітей і дорослих перед законом.

Слова подяки за участь у Тижні правових знань хочеться висловити не лише учням, а і вчителям та почесним гостям, які були присутніми на заходах.

Тиждень правових знань промайнув дуже швидко, але будемо сподіватися на те, що отримані знання та набута під час проведених заходів інформація стане в нагоді не лише учням, які були присутніми на цих заходах, а й їхнім друзям, батькам, просто знайомим. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищенним, а нам надає упевненості в собі. Дуже сподіваємося на те, що рівень правових знань та правова культура наших учнів піднялися на більш високий рівень.

Переглядів: 80 | Додав: Ykresh | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2015  »