Понеділок, 25.09.2017, 5:30:42

Головна » 2013 » Грудень » 13 » Третього грудня до нас завітав дільничний інспектор міліції Шаравара Сергій Петрович

Третього грудня до нас завітав  дільничний інспектор міліції Шаравара Сергій Петрович , який провів бесіду з учнями старших класів « Закон і ми»   Дільничний інспектор міліції ознайомив з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді. Шаравара С. П. звернув увагу , що з правовими питаннями ми зустрічаємося дуже часто. Помилковою є думка, ніби сфера застосування права обмежується покаранням осіб, які вчинили різні правопорушення. Багато хто з учнів дивується, дізнавшись, що наші повсякденні вчинки часто мають правову оцінку. Право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Звичайно, у вашому віці неможливо знати детально усі закони. Але основне, що стосується вас, ви повинні знати.

- Що таке правознавство?

Це суспільна наука про явища з життя співтовариства людей.

- Що вивчає правознавство?

Важливі явища суспільного життя – право, мораль, юридичні норми, закони, юридичні права і обов’язки, види юридичної відповідальності.

- Яку відповілальність за свої аморальні вчинки несе людина віком до 14років?

Вона несе відповідальність неред школою, товаришами, органі-зацією, у якій працює, сім’єю. При неодноразових порушеннях можлива відпо-відальність перед комісією у справах неповнолітніх.

-Яку юридичну відповідальність несе людина в 14 років?

У 14 років настає кримінальна відповідальність за вчинення ряду злочинів: вбивство, заподіяння тілесних ушкодженнь, згвалтування, пограбу-вання, розбій, крадіжку, злісне і особливо злісне хуліганство, розкрадання вогнепальної зброї, боєприпасів, наркотичних речовин, умисне вчинення дій, що можуть викликати аварію потягу, умисне знищення або пошкодження майна.

Яка відповідальність настає в 15 років?

Майнова відповідальність за заподіяння майнової шкоди.

Яка відповідальність настає в 16 років?

Кримінальна за всі види злочинів.

Яка відповідальність настає з 18 років?

. 18 років – це повне цивільне повноліття, коли настає відпові-дальність за всіма законами.

Що таке хуліганство?

Це умисні дії, що грубо порушують громадський порядок і вира-жають неповагу до суспільства.

Як карається законом хуліганство?

Позбавленням волі на строк до 1 року, або виправними роботами на той же строк, або грошовим штрафом, а за злісне хуліганство – позбавленням волі на строк від 1 до 5 років.

Переглядів: 258 | Додав: Ykresh | Рейтинг: 0.0/0

«  Грудень 2013  »